ZAMÓW suma: 0,00 zł

WOODFIX D3 - wodoodporny klej do drewna 250 ml

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 10,95 zł 10.95
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Den Braven
Kod produktu: 8711595027717

Opis

WOODFIX D3 wodoodporny klej do drewna

Jednoskładnikowy klej do drewna na bazie wodnej, modyfikowanej dyspersji poli(octanu winylu) o klasie trwałości D3 wg PN-EN 204.

 Właściwości:

-       klasa trwałości D3 (wnętrza z częstym krótkotrwałym działaniem ściekającej wody lub wody kondensacyjnej i/lub długotrwałym działaniem wysokiej wilgotności względnej powietrza; na zewnątrz bez działania warunków atmosferycznych)

-       po osiągnięciu pełnej wytrzymałości spoina posiada bardzo dobrą przyczepność do powierzchni drewnianych poddanych obciążeniom statycznym jak i dynamicznym oraz posiada bardzo dobry chwyt początkowy

-       utwardza się poprzez odparowanie wody, po wyschnięciu elastyczny i przezroczysty (brak spękań i innych uszkodzeń błony klejowej przy zginaniu)

-       odporny na wodę i alkalia (błona klejowa nie ulega spękaniu czy wymyciu), odporny na przenikanie wody przez złącza

-       nie zawiera rozpuszczalników, łatwy w użyciu, bezwonny, ekologiczny

-       nie odbarwia krawędzi sklejanych elementów, nie zawiera wypełniaczy mineralnych, które mogą uszkadzać narzędzia

-       jednorodna konsystencja gęstej cieczy o jednolitej, białej barwie

-       bardzo dobre właściwości robocze (dobra nakładalność, rozprowadzalność po podłożu, nie spływa, zdolność zwilżania oraz zachowania wyżłobień po użyciu szpachelki ząbkowanej)

Zastosowania:

-       Klejenie drewna w nienośnych elementach konstrukcyjnych, przeznaczonych do zastosowań wewnętrznych, klejenie drewna litego przy produkcji stolarki budowlanej wewnętrznej (drzwi wewnętrzne, ścianki działowe), klejenie drewna miękkiego i twardego, klejenie stolarki okiennej, klejenie paneli podłogowych, klejenie płyt wiórowych i pilśniowych, klejenie sklejki i innych materiałów drewnopochodnych

-       Ponadto:

-       klejenie w prasach na zimno

-       klejenie na gorąco (klejenie fornirów i laminatów do płyt wiórowych i MDF)

Kolor biały (po wyschnięciu przezroczysty); Opakowania: 250 ml i 500 ml – plastikowa butelka, 750 ml, 5 kg plastikowe wiaderko, inne opakowania na zamówienie.

 Okres trwałości 12 miesięcy. Zamknięte opakowanie przechowywać w temperaturze od +5°C do +25°C (optymalnie + 10°C - 20°C). Nie transportować w ujemnych temperaturach.

 DANE TECHNICZNE

Baza poli(octan winylu),  Konsystencja gęsta ciecz; Zawartość suchej substancji 50 ± 2%; Lepkość wg Brookfielda 13 000 ± 2 000 mPas ; Gęstość ok. 1,1 g/cm³; Odczyn pH 4 ± 1 ; MTTF +6°C ± 1°C ; Wytrzymałość po 25 minutach > 3 MPa ; Spoina bezbarwna, nie tępiąca narzędzi, odporna na starzenie; Wytrzymałość – cykl 1 wg PN-EN 204

> 12,0 MPa – wymagane min. 10 MPa; Wytrzymałość – cykl 3 wg PN-EN 204 > 2,5 MPa – wymagane min. 2 MPa

Wytrzymałość – cykl 4 wg PN-EN 204 > 10,0 MPa – wymagane min. 8 MPa ; Czas otwarty 3 – 10 minut (zależy od gatunku drewna, porowatości, wilgotności, temperatury powietrza oraz od ilości nałożonego kleju) Można kleić tak długo, jak długo klej jest wilgotny (biały). Optymalna wilgotność drewna 8 - 12% Zalecana ilość nanoszonego kleju 90 – 180 g/m² (w zależności od rodzaju podłoża); Ciśnienie prasowania 0,1 – 1,2 N/mm² (w zależności od naprężeń występujących w klejonych materiałach); Czas prasowania 5 - 15 minut (przy 20°C i 50% wilgotności względnej); W zależności od gatunku drewna, jego wilgotności, temperatury i wilgotności powietrza, temperatury prasy, ilości nałożonego kleju, naprężeń występujących w klejonych materiałach. Elementy klejone prasować do momentu osiągnięcia wytrzymałości pozwalającej na dalszą obróbkę lub transport. Proponowane czasy prasowania 15 – 30 minut (prasa na zimno) 2 – 10 minut (prasa na gorąco) Całkowity czas utwardzenia 24 - 48 h (klejenie ręczne)

PODŁOŻA

Rodzaje powierzchni: drewno, sklejka, korek, płyta wiórowa, płyta pilśniowa, panele laminowane, MDF, filc

Przygotowanie podłoża: Powierzchnie odkurzyć, odtłuścić i osuszyć (w razie konieczności przeszlifować).

Stan podłoża: Klejone powierzchnie muszą być suche, oczyszczone, dopasowane do siebie, odpylone, pozbawione śladów olejów i tłuszczy.

SPOSÓB UŻYCIA

Narzędzia: Pędzel, szpachelka, wałek lub nakładanie maszynowe (za pomocą dysz lub walców)

Temperatura pracy: (temperatura otoczenia i klejonych materiałów) od +7°C do +30°C (optymalnie od +15°C do +25°C) Dotyczy klejenie ręcznego lub w prasie na zimno. Wilgotność względna powietrza 40 – 70%

Zalecenia: Klej dokładnie wymieszać. Nakładać jedno lub dwustronnie (zwłaszcza w wypadku drewna twardego lub powierzchni stosunkowo porowatych), cienką i równomierną warstwą w ilości 90-180 g/m² (w zależności od rodzaju podłoża). Rozprowadzić za pomocą pędzla lub szpachelki. Odczekać 3-6 minut, po czym złączyć i silnie docisnąć przez 24 h, tak by spowodować wyciek nadmiaru kleju. Temperatura klejonych materiałów i otoczenia podczas pracy > 7°C (optymalnie od +15°C do +25°C).

Czyszczenie: Narzędzia myć wodą zaraz po zakończonej pracy, gdy klej jest jeszcze świeży. Nie dopuścić do zaschnięcia kleju. Zaschnięty klej z narzędzi usuwać mechanicznie po uprzednim moczeniu w gorącej wodzie (ok. 1 h).

Ograniczenia: Klej nie powoduje przebarwień drewna, niemniej jednak zaleca się przy pracach z klejem unikać narzędzi zawierających żelazo, w kontakcie z drewnem zawierającym garbnik – może powodować przebarwienia.

Odpowiedzialność: Podane informacje są wynikiem badań i doświadczeń Den Braven Sealants, co jest podstawą ich rzetelności i wiarygodności. Producent nie mógł przewidzieć jednak wszystkich możliwości zastosowania swoich produktów, a ponieważ sposób użycia produktów jest całkowicie poza jego kontrolą, użytkownik bierze na siebie odpowiedzialność za właściwy wybór i zastosowanie produktu. Producent nie bierze na siebie odpowiedzialności za występujące uszkodzenia lub zły stan podłoża, które mogą być wynikiem czynników atmosferycznych, przygotowania wstępnego lub wad konstrukcyjnych. 

Wybrane dla Ciebie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl