ZAMÓW suma: 0,00 zł

Uszczelniacz akrylowy ACRYL W czarny 300 ml

Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 15,50 zł 15.50
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Den Braven
Kod produktu: 8711595051002

Opis

Uszczelniacz akrylowy ACRYL W - AKRYL-W

NAROŻNIKI – PĘKNIĘCIA - WYKOŃCZENIA

Plastyczno-elastyczny kit uszczelniający na bazie wodnej dyspersji akrylowej, do wypełniania wewnętrznych rys, spoin i pęknięć.

Właściwości:

- bardzo dobrze przyczepny do większości podłoży budowlanych (w tym: beton zwykły, beton komórkowy, metale, drewno)

- po odparowaniu wody tworzy mocne i wysoce plastyczno-elastyczne wiązanie

- do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych (uwaga: z wyłączeniem miejsc narażonych na ciągłe działanie wilgoci bez możliwości odsychania)

- odporny na powstawanie rys skurczowych

- odporny na wahania temperatury w zakresie od -25°C do +75°C

- bezwonny, ekologiczny, neutralny chemicznie (nie powoduje korozji metali)

- łatwy w nakładaniu i formowaniu - nie ścieka

- po utwardzeniu może być pokryty farbami alkidowymi lub akrylowymi

Zastosowania:

- wypełnianie wewnętrznych szczelin w ścianach, sufitach itp.

- wypełnianie pęknięć i rys w gipsie, tynku, betonie, cegłach, drewnie, płytach gipsowo-kartonowych

- spoinowanie złącz w systemach suchej zabudowy wnętrz

- uszczelnienia wokół ram okiennych i drzwiowych

- wypełnianie szczelin wokół parapetów

- uszczelnienia wokół materiałów wykończeniowych: listew ściennych, płyt stropowych, sufitów podwieszanych, kasetonów, plafonów, gzymsów, schodów itd.

- uszczelnienia w technice klimatyzacyjnej w kontakcie z blachą ocynkowaną

Kolory: biały, brązowy, czarny, szary. Inne kolory na zamówienie.

Opakowanie: 300 ml – plastikowy kartusz

Okres trwałości: 18 miesięcy. Zamknięte opakowanie przechowywać w temperaturze od +5°C do +25°C. Odporny w transporcie do –15°C.

DANE TECHNICZNE

Baza dyspersja akrylowa o charakterze plastyczno-elastycznym oraz konsystencji tiksotropowej

Ciężar właściwy 1,64 g/ml; Szybkość wyciskania 1200 g/min (3 mm / 6,3 bar); Ściekanie wg ISO 7390: < 2 mm

Kurczliwość 15%; Kożuszenie ok. 10 minut (w temp. 23 ± 2°C i wilgotności względnej powietrza 50 ± 5%); Czas całkowitego utwardzenia < 14 dni (w temp. 23 ± 2°C i wilgotności względnej powietrza 50 ± 5%) w zależności od warunków atmosferycznych i przekroju spoiny; Sucha pozostałość 84%;

Dopuszczalne odkształcenia spoiny  ± 12,5%; Odporność termiczna po utwardzeniu od –25°C do +75°C; Twardość Shore A (3s) wg DIN 53505: 20°; Moduł 100% wg DIN 53504: 0,4 MPa (N/mm²); Maksymalne wydłużenie przy zerwaniu wg DIN 53504: 300% ; Absorpcja wody Kit pęcznieje pod wpływem ciągłego oddziaływania wody. Można malować i naprawiać tym samym materiałem.

ROZMIARY SPOIN

Minimalna szerokość 4 mm, Maksymalna szerokość 25 mm

Zalecane proporcje Szerokość w mm: 4-8 10-12 14-16 18-20 22-24

Głębokość w mm:                                     6       8         10       12      14

W celu uzyskania żądanej głębokości spoiny i nie dopuszczenia do trzy punktowego styku, stosować profile dylatacyjne.

PODŁOŻA

Rodzaje powierzchni: malowane drewno i materiały drewnopochodne, twarde PCW i tym podobne tworzywa sztuczne, beton zwykły, beton komórkowy, tynk, gips, płyty gipsowo-kartonowe, kamień naturalny, stal, aluminium i inne metale, blacha ocynkowana, ceramika budowlana, szkło, podłoża emaliowane i glazurowane, styropian, powłoki malarskie i lakiernicze itd.

Przygotowanie powierzchni: W wypadku silnie porowatych i chłonnych powierzchni rozcieńczyć Den Braven Acryl-W z wodą w proporcji 1:2 i zagruntować podłoże. W razie wątpliwości poleca się przeprowadzić test przyczepności.

Stan podłoża: Powierzchnia czysta, sucha, zwarta, wolna od kurzu, tłuszczu, oleju i innych zanieczyszczeń

SPOSÓB UŻYCIA

Narzędzia: Pistolety ręczne lub pneumatyczne

Temperatura otoczenia: od +5°C do +40°C

Zalecenia: Zdjąć nakrętkę, naciąć końcówkę tuby, ponownie nałożyć nakrętkę i naciąć ją pod kątem na szerokości odpowiadającej wielkości spoiny. Fugę wygładzić szpachelką maczaną w wodzie z niewielką domieszką mydła w ciągu 10 minut od nałożenia kitu. Dobrym środkiem pomocniczym jest środek Den Braven Finisher - profesjonalny środek do wygładzania fug na mokro. Fuga powinna mieć kształt pozwalający na swobodne ściekanie wody. Fugi zewnętrzne starannie zabezpieczyć przed działaniem wilgoci w ciągu 5 godzin od nałożeniu kitu. Po całkowitym utwardzeniu zabezpieczyć kit przed ciągłym oddziaływaniem wody.

Czyszczenie: Do czyszczenia rąk, narzędzi czy powierzchni zaleca się użyć specjalne ściereczki czyszczące Den Braven Bravo. Ewentualnie do mycia narzędzi po zakończeniu pracy można stosować terpentynę, benzynę ekstrakcyjną lub środek Den Braven MEK Cleaner. Do mycia rąk można także użyć środek Den Braven Handfris.

Ograniczenia: Nie stosować do miejsc stale zanurzonych w wodzie, PE, PP, teflonu i podłoży bitumicznych (np. asfaltowych, smołowych itp.). Z uwagi na ogromną różnorodność farb, przed malowaniem fug akrylowych zawsze poleca się przeprowadzić test. W razie jakichkolwiek problemów z kryciem czy rysami skurczowymi w powłoce malarskiej, można rozcieńczyć farbę z wodą lub zagruntować fugi akrylowe gruntem lub farbą lateksową. Ww. problemy mogą dotyczyć szczególnie wewnętrznych farb emulsyjnych z dużą ilością wypełniaczy, silnie matowych, o dużej lepkości, tzw. farb jednokrotnego krycia. Niezależnie od tego, farbę zawsze należy nakładać cienką warstwą, po całkowitym utwardzeniu się akrylu.

UWAGA: Chronić przed dziećmi.

Odpowiedzialność: Podane informacje są wynikiem badań i doświadczeń Den Braven Sealants, co jest podstawą ich rzetelności i wiarygodności. Producent nie mógł przewidzieć jednak wszystkich możliwości zastosowania swoich produktów, a ponieważ sposób użycia produktów jest całkowicie poza jego kontrolą, użytkownik bierze na siebie odpowiedzialność za właściwy wybór i zastosowanie produktu. Producent nie bierze na siebie odpowiedzialności za występujące uszkodzenia lub zły stan podłoża, które mogą być wynikiem czynników atmosferycznych, przygotowania wstępnego lub wad konstrukcyjnych.

 

Wybrane dla Ciebie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl