ZAMÓW suma: 0,00 zł

TIXOPLAST - uszczelniacz dekarski bitumiczny czarny 300 ml

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 17,73 zł 17.73
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Den Braven
Kod produktu: 8711595061582

Opis

TIXOPLAST - BITUMICZNY USZCZELNIACZ DEKARSKI

PAPA - BLACHA - GONTY - PŁYTY

Uniwersalny, trwale plastyczno-elastyczny bitumiczny klej-uszczelniacz dekarski na bazie ekologicznej mieszaniny bitumów i żywic, do naprawy i izolacji pokryć dachowych z papy i blachy.

Właściwości

- utwardza się pod wpływem odparowania rozpuszczalnika, tworząc trwale plastyczno-elastyczne wiązanie

- nie wymaga mieszania, podgrzewania, wypalania,  tworzy trwałą, wytrzymałą i wodoszczelną spoinę

- bardzo dobrze przyczepny do wielu podłoży, w tym: podłoży bitumicznych i mineralnych (suchych i mokrych), zapraw, betonu, kamienia, metali

- może być układany bezpośrednio na papę i pokrycia bitumiczne, odporny na działanie czynników atmosferycznych

- odporny na spływanie, łuszczenie, powstawanie rys skurczowych

- nieszkodliwy w użyciu – nie zawiera azbestu

- nie powoduje korozji ocynkowanych blach i łączników

Zastosowania

- uszczelnianie i miejscowe przyklejanie papy, gontów bitumicznych, bitumicznych płyt falistych

- uszczelnianie przecieków, pęknięć, szwów, opierzeń blacharskich i złączy w kombinacji z materiałami bitumicznymi, metalami, drewnem, kamieniem i podłożami mineralnymi

- wypełnianie i uszczelnianie szczelin wokół przepustów dachowych, tj. przewodów wentylacyjnych, spalinowych, a także rynien, rur spustowych, kopuł, świetlików, kominów, masztów antenowych itd.

- przeprowadzanie awaryjnych napraw dekarskich, np. usuwanie pęcherzy w pokryciach z papy, uszczelnianie pęknięć i szwów papy (także w mokrych warunkach)

- klejenie i uszczelnianie pokryć dachowych, mało odpornych na działanie wysokiej temperatury

- wypełnianie rys i pęknięć w betonowych płytach przed ułożeniem papy lub płynnej membrany bitumicznej

- uszczelnianie rys w kwietnikach i sadzawkach (bez wody naporowej)

Kolor: czarny

Opakowanie: 300 ml – plastikowy kartusz

Okres trwałości: 12 miesięcy. Zamknięte opakowanie przechowywać w temperaturze od +5°C do +25°C. Odporny w transporcie do –15°C.

DANE TECHNICZNE

Baza bitum modyfikowany żywicami; Charakter plastyczno-elastyczny; Konsystencja tiksotropowa

Ciężar właściwy 1,3 g/ml; Kożuszenie >15 minut (przy 23°C i 55% wilgotności względnej); Czas całkowitego utwardzenia ok. 1-2 tygodnie (w zależności od rodzaju powierzchni, warunków atmosferycznych i przekroju nałożonej warstwy); Ściekanie wg normy ISO 7390: < 2 mm; Sucha pozostałość 86%; Odporność termiczna po utwardzeniu od –20°C do +70°C; Przyczepność 15 000 N/m² (przyczepność do warstwy betonu); Możliwość naprawy tym samym materiałem

 

ROZMIARY SPOIN

Minimalna szerokość 4 mm; Maksymalna szerokość 25 mm

Zalecane proporcje

Szerokość spoiny w mm: 4-8 10-12 14-16 18-20 22-24

Głębokość spoiny w mm: 6       8        10       12       14

PODŁOŻA

Rodzaje powierzchni: materiały bitumiczne, beton i inne podłoża mineralne, kamień, metale, stal, drewno, wybrane materiały izolacyjne i tworzywa sztuczne

Przygotowanie podłoża: Usunąć z podłoża tłuszcze, olej, rdzę, piasek, kurz i inne zabrudzenia. Powierzchnie nieporowate nie muszą być suche. Na bardzo mokrych podłożach poleca się przeprowadzenie testu przyczepności. W razie potrzeby zastosować dostępne środki gruntujące, przeznaczone pod kity bitumiczne.

Stan podłoża: Powierzchnia możliwie sucha, zwarta, nieosypliwa, stabilna i wolna od zanieczyszczeń

SPOSÓB UŻYCIA

Narzędzia: Pistolety ręczne lub pneumatyczne

Temperatura pracy: od +5°C do +35°C (dotyczy otoczenia, podłoża, narzędzi i kitu)

Zalecenia

Zdjąć nakrętkę, naciąć końcówkę tuby, ponownie nałożyć nakrętkę i naciąć ją pod kątem na szerokości odpowiadającej wielkości spoiny. Przy klejeniu nakładać paskami lub punktowo z zachowaniem kilkucentymetrowych odstępów. Przy uszczelnianiu spoinę wygładzić przy pomocy szpachelki w ciągu 15 minut od nałożenia kitu. Dobrym środkiem pomocniczym jest roztwór wody z mydłem (neutralny chemicznie) lub środek Den Braven Finisher.

Czyszczenie

Do czyszczenia rąk, narzędzi czy powierzchni zaleca się użyć specjalne ściereczki czyszczące Den Braven Bravo. Ewentualnie do mycia narzędzi po zakończeniu pracy można stosować terpentynę, benzynę ekstrakcyjną lub środek Den Braven MEK Cleaner. Do mycia rąk można także użyć środek Den Braven Handfris.

Ograniczenia

Nie stosować do miejsc stale zanurzonych w wodzie lub pod stałym ciśnieniem wody. Nie stosować do PE, PP i teflonu. W przypadku mocowania materiałów z tworzyw sztucznych przeprowadzić test w mało widocznym miejscu, pod kątem tolerancji rozpuszczalnika (zwłaszcza w wypadku tworzyw nieznanego pochodzenia lub nietypowych). Zachować ostrożność przy mocowaniu styropianu (nakładać oszczędnie, niewielką ilość, koniecznie paskami z zachowaniem odstępów, łączone elementy pozostawić na kilka minut nie złączone, zapewnić dobrą wentylację oraz możliwie dociążyć do czasu całkowitego utwardzenia).

Wybrane dla Ciebie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl