ZAMÓW suma: 0,00 zł

Silikon szklarski - biały 280 ml

Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 34,14 zł 34.14
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Den Braven
Kod produktu: 8711595088848

Opis

SILIKON SZKLARSKI

SZKLENIE - OKNA - WITRYNY

Silikon szklarski to jednoskładnikowy, trwale elastyczny silikonowy kit uszczelniający na bazie polisiloksanów z octanowym systemem utwardzania. Jest przeznaczony do szklenia okien i witryn.

Właściwości:

- idealnie przyczepny do szkła i lakierowanego drewna

- tworzy trwale elastyczną, gładką i połyskliwą fugę

- do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych

- odporny na działanie czynników atmosferycznych (promieniowanie UV, wilgoć, wahania temperatury od -50°C do +120°C)

- wytrzymały w różnych warunkach klimatycznych

- łatwy w nakładaniu i formowaniu,  nie daje się malować (w tym celu stosować Den Braven Uni-Fix), nie żółknie

Zastosowania:

- szklenie okien drewnianych, gablot, lad, terrariów, kasetonów reklamowych, mebli i witryn szklanych

- elastyczne uszczelnianie połączeń pomiędzy materiałami budowlanymi a elementami wykończeniowymi w kombinacji ze szkłem, lakierowanym drewnem, emaliowaną stalą, ceramiką, glazurą

Kolory: biały, bezbarwny

Opakowanie: 300 ml – plastikowy kartusz

Okres trwałości: 24 miesiące. Zamknięte opakowanie przechowywać w temperaturze od +5°C do +25°C. Odporny w transporcie do -15°C.

DANE TECHNICZNE

Charakter elastyczny; Baza silikon octanowy; Konsystencja półgęsta; Szybkość wyciskania 600 g/min (3 mm / 6,3 bar); Ciężar właściwy 0,97 g/ml; Skurcz znikomy; Kożuszenie / czas obróbki 12-13 min (przy 23°C i 55% wilgotności względnej); Czas utwardzania 2 mm dziennie (przy 23°C i 55% wilgotności względnej); Ściekanie wg normy ISO 7390: < 2 mm; Dopuszczalne odkształcenia ± 25%; Odporność termiczna po utwardzeniu od –50°C do +120°C; Twardość Shore A (3s) wg normy DIN 53505: 15°; Wytrzymałość przy rozciąganiu wg normy DIN 53504: 1,3 MPa (N/mm²); Moduł 100% wg normy DIN 53504: 0,3 MPa (N/mm²); Wydłużenie przy zerwaniu wg normy DIN 53504: 600%; Możliwość naprawy tym samym materiałem; Możliwość malowania nie

ROZMIARY SPOIN

Minimalna szerokość 4 mm; Maksymalna szerokość 25 mm

Zalecane proporcje Szerokość spoiny w mm: 4-8 10-12 14-16 18-20 22-24

Głębokość spoiny w mm:                                     6       8        10       12       14

W celu uzyskania żądanej głębokości spoiny i nie dopuszczenia do trzy punktowego styku, stosować profile dylatacyjne.

PODŁOŻA

Rodzaje powierzchni: szkło, lakierowane, impregnowane drewno i wyroby drewnopochodne, glazura, ceramika, porcelana, powierzchnie emaliowane, szkliwione, glazurowane, stal nierdzewna, metale zabezpieczone antykorozyjnie Przygotowanie Usunąć z podłoża tłuszcze, brud i inne zabrudzenia. Podłoża silnie porowate i chłonne (np. podłoża betonowe lub gipsowe) zaleca się wstępnie zagruntować dostępnymi gruntami przeznaczonymi pod kity silikonowe. Dla zapewnienia optymalnej przyczepności, do podłoży mineralnych ogólnie zaleca się stosować kity silikonowe neutralne chemicznie, np. Den Braven Silicone-NAF lub kity na bazie MS Polimeru, np. Den Braven Uni-Fix. Przed użyciem na podłożach z tworzyw sztucznych lub powłokach malarskich zaleca się przeprowadzić test przyczepności.

Stan podłoża: Powierzchnia czysta, sucha, dokładnie i starannie odtłuszczona, wolna od kurzu i tym podobnych zanieczyszczeń

SPOSÓB UŻYCIA

Narzędzia: Pistolety ręczne lub pneumatyczne

Temperatura otoczenia: od +5°C do +40°C

Zalecenia: Zdjąć nakrętkę, naciąć końcówkę tuby, ponownie nałożyć nakrętkę i naciąć ją pod kątem na szerokości odpowiadającej wielkości spoiny. Fugę wygładzić szpachelką maczaną w wodzie z niewielką domieszka mydła w ciągu 12 minut od nałożenia kitu. Dobrym środkiem pomocniczym jest Den Braven Finisher - profesjonalny środek do wygładzania fug na mokro. Fuga powinna mieć kształt pozwalający na swobodne ściekanie wody.

Czyszczenie: Do czyszczenia rąk, narzędzi czy powierzchni zaleca się użyć specjalne ściereczki czyszczące Den Braven Bravo. Ewentualnie do mycia narzędzi po zakończeniu pracy można stosować terpentynę, benzynę ekstrakcyjną lub środek Den Braven MEK Cleaner. Do mycia rąk można także użyć środek Den Braven Handfris. Utwardzony silikon można usunąć przy pomocy środka Den Braven Sili-Kill.

Ograniczenia: Nie stosować do połączeń z teflonem, PP, PE. Neopren i bitum mogą spowodować plamienie. Nie stosować do betonu, marmuru, ołowiu, cynku, miedzi, żelaza i przyklejania luster. Unikać kontaktu z uszczelnieniem wtórnym w szybach zespolonych, jak również z szybami laminowanymi (dotyczy zwłaszcza kontaktu krawędziowego). Do akwariów stosować Den Braven Montagefix – AQ.

UWAGA: Chronić przed dziećmi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odpowiedzialność: Podane informacje są wynikiem badań i doświadczeń Den Braven Sealants, co jest podstawą ich rzetelności i wiarygodności. Producent nie mógł przewidzieć jednak wszystkich możliwości zastosowania swoich produktów, a ponieważ sposób użycia produktów jest całkowicie poza jego kontrolą, użytkownik bierze na siebie odpowiedzialność za właściwy wybór i zastosowanie produktu. Producent nie bierze na siebie odpowiedzialności za występujące uszkodzenia lub zły stan podłoża, które mogą być wynikiem czynników atmosferycznych, przygotowania wstępnego lub wad konstrukcyjnych.

Wybrane dla Ciebie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl