ZAMÓW suma: 0,00 zł

ROOFPLAST - szpachla dekarska czarna 300 ml

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 13,29 zł 13.29
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Den Braven
Kod produktu: 8711595084932

Opis

ROOFPLAST SZPACHLA DEKARSKA

POKRYCIA Z PAPY - BLACHA - DACHÓWKA

Produkt Uniwersalny, trwale plastyczny bitumiczny uszczelniacz dekarski na bazie mieszaniny bitumów, do wypełnień i uszczelnień pokryć dachowych z papy, blachy i dachówki.

Właściwości

- utwardza się pod wpływem odparowania rozpuszczalnika, tworząc trwale plastyczne wiązanie, nie wymaga mieszania, podgrzewania, wypalania, tworzy wodoodporną spoinę, odporną na działanie czynników atmosferycznych

- bardzo dobrze przyczepny do wielu podłoży, w tym: podłoży bitumicznych i mineralnych (suchych i wilgotnych), zapraw, betonu, kamienia, metali; może być układany bezpośrednio na papę i pokrycia bitumiczne, odporny na łuszczenie, powstawanie rys skurczowych

- nieszkodliwy w użyciu – nie zawiera azbestu, nie powoduje korozji ocynkowanych blach i łączników

- łatwy w nakładaniu

Dodatkowo w wypadku opakowania 1 kg:

- nieagresywny (zawiera specjalny rozpuszczalnik, bezpieczny dla styropianu)

- modyfikowany kauczukiem syntetycznym, z dodatkiem żywic i związków chemicznych poprawiających przyczepność

Zastosowania:

- uszczelnianie pokryć z papy, gontów, blachy, dachówki, uszczelnianie pęknięć, szwów, obróbek blacharskich

- wypełnianie i uszczelnianie szczelin wokół przepustów dachowych, tj. przewodów wentylacyjnych, spalinowych, a także rynien, rur spustowych, kominów, kopuł, świetlików, masztów antenowych itd.

Dodatkowo w wypadku opakowania 1 kg:

- klejenie pokryć z materiałów bitumicznych, blachy, betonu, ceramiki (dachówki), klejenie papy do betonu i między sobą

Kolor: czarny

Opakowania: 300 ml – plastikowy kartusz, 1 kg – metalowa puszka

Okres trwałości: 12 miesięcy. Zamknięte opakowanie przechowywać w temperaturze od +5°C do +25°C. Odporny w transporcie do –15°C.

DANE TECHNICZNE

Baza bitum; Charakter plastyczny; Konsystencja tiksotropowa; Ciężar właściwy 1,3 g/ml; Kożuszenie >15 minut (przy 23°C i 55% wilgotności względnej); Czas całkowitego utwardzenia ok. 1-2 tygodnie (w zależności od rodzaju powierzchni, warunków atmosferycznych i przekroju nałożonej warstwy); Ściekanie wg normy ISO 7390: < 3 mm; Sucha pozostałość 85%; Odporność termiczna po utwardzeniu od –20°C do +80°C; Możliwość naprawy tym samym materiałem; Zużycie masy na jedną warstwę (dla opakowania 1 kg) 0,8 do 1,2 kg/m²

ROZMIARY SPOIN

Minimalna szerokość 4 mm, Maksymalna szerokość 25 mm

Zalecane proporcje Szerokość spoiny w mm: 4-8 10-12 14-16 18-20 22-24

Głębokość spoiny w mm:                                     6       8        10      12       14

PODŁOŻA

Rodzaje powierzchni: materiały bitumiczne, beton i inne podłoża mineralne, kamień, metale, stal, drewno

Przygotowanie powierzchni: Usunąć z podłoża tłuszcze, olej, rdzę, piasek, kurz i inne zabrudzenia. Powierzchnie nieporowate nie muszą być suche. Na bardzo mokrych podłożach poleca się przeprowadzenie testu przyczepności. W razie potrzeby zastosować dostępne środki gruntujące, przeznaczone pod kity bitumiczne.

Dodatkowo w wypadku opakowania 1 kg:

Stare pokrycia papowe: usunąć zanieczyszczenia i zniszczone fragmenty starej papy. Odspojone kawałki starej papy podkleić. Pęcherze przeciąć na krzyż i także podkleić.

Blacha

Oczyścić powierzchnię blachy z wszelkich zanieczyszczeń. Usunąć luźno związane warstwy lakierów, farb. Zabezpieczyć blachę antykorozyjnie.

Stan podłoża: Powierzchnia sucha lub lekko wilgotna (nie może być oszroniona czy zmrożona), zwarta, nieosypliwa, odtłuszczona, stabilna i wolna od zanieczyszczeń. Ponadto musi być wolna od ostrych krawędzi oraz bez zastoin wody.

SPOSÓB UŻYCIA

Narzędzia: 310 ml - pistolety ręczne lub pneumatyczne, 1 kg - szpachla lub paca stalowa

Temperatura pracy: 300 ml – od +5°C do +40°C, 1 kg - od +5°C do +35°C Dotyczy otoczenia, podłoża, narzędzi i kitu.

Zalecenia: W wypadku opakowania 310 ml:

Zdjąć nakrętkę, naciąć końcówkę tuby, ponownie nałożyć nakrętkę i naciąć ją pod kątem na szerokości odpowiadającej wielkości spoiny. Spoinę wygładzić przy pomocy szpachelki w ciągu 15 minut od nałożenia kitu. Dobrym środkiem pomocniczym jest roztwór wody z mydłem (neutralny chemicznie) lub Den Braven Finisher - profesjonalny środek do wygładzania fug na mokro.

W wypadku opakowania 1 kg:

Nakładać za pomocą pacy stalowej lub szpachli. Przy klejeniu czy podklejaniu nanosić jednostronnie, całopowierzchniowo. Odczekać 15-20 minut, złączyć i docisnąć. Przy klejeniu pasami stosować zakład 10 cm. Złącza od góry raz jeszcze przesmarować. Nie stosować do pap smołowych, pap na taśmie aluminiowej oraz do oklejania płyt styropianowych papą.

Czyszczenie: Do czyszczenia rąk, narzędzi czy powierzchni zaleca się użyć specjalne ściereczki czyszczące Den Braven Bravo. Ewentualnie do mycia narzędzi po zakończeniu pracy można stosować terpentynę, benzynę ekstrakcyjną lub środek Den Braven MEK Cleaner. Do mycia rąk można także użyć środek Den Braven Handfris.

Ograniczenia: Nie stosować do miejsc stale zanurzonych w wodzie lub pod stałym ciśnieniem wody. Nie stosować do PE, PP i teflonu. W przypadku mocowania materiałów z tworzyw sztucznych przeprowadzić test w mało widocznym miejscu, pod kątem tolerancji rozpuszczalnika (zwłaszcza w wypadku tworzyw nieznanego pochodzenia lub nietypowych).

UWAGA: Chronić przed dziećmi

 

Odpowiedzialność: Podane informacje są wynikiem badań i doświadczeń Den Braven Sealants, co jest podstawą ich rzetelności i wiarygodności. Producent nie mógł przewidzieć jednak wszystkich możliwości zastosowania swoich produktów, a ponieważ sposób użycia produktów jest całkowicie poza jego kontrolą, użytkownik bierze na siebie odpowiedzialność za właściwy wybór i zastosowanie produktu. Producent nie bierze na siebie odpowiedzialności za występujące uszkodzenia lub zły stan podłoża, które mogą być wynikiem czynników atmosferycznych, przygotowania wstępnego lub wad konstrukcyjnych.

Wybrane dla Ciebie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl