ZAMÓW suma: 0,00 zł

MONTAGEFIX N - klej do listew i paneli 300 ml

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 16,25 zł 16.25
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Den Braven
Kod produktu: 8711595069816

Opis

KLEJ MONTAŻOWY MONTAGEFIX - N

DREWNO, PCW - KLEJ DO LISTEW I PROFILI

Jednoskładnikowy klej montażowy na bazie kauczuku neoprenowego, do zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych w gospodarstwie domowym, budownictwie, przemyśle.

Właściwości:

- szybkoschnący (zawiera wysoce lotny rozpuszczalnik), całkowity czas utwardzania 72 h

- bardzo lepki (idealny do pionowych zastosowań)

- wysoka siła spajania

- do zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych, poziomych i pionowych (nie ścieka), w kombinacji z podłożami gładkimi i porowatymi, chłonnymi i niechłonnymi

- po utwardzeniu tworzy trwale elastyczne wiązanie, odporne na działanie wody i czynników atmosferycznych

- nie odbarwia podłoży mineralnych (może być stosowany do klejenia na powierzchniach z kamienia naturalnego)

- nie zawiera toluenu

Zastosowania:

- klejenie materiałów budowlanych i elementów wykończeniowych z drewna i materiałów drewnopochodnych, PCW i tworzyw podobnego typu, a także z ceramiki, gipsu, betonu, kamienia (w tym: kamienia naturalnego), stali, metali itp.

- przyklejanie listew wykończeniowych przypodłogowych, podsufitowych, narożnych, progowych, ściennych

- przyklejanie profili drzwiowych maskujących i tym podobnych profili maskujących

- przyklejanie paneli ściennych, parapetów, płytek ceramicznych i kamiennych, płyt gipsowo-kartonowych

- przyklejanie uchwytów, emblematów, haczyków, wieszaków i tym podobnych drobnowymiarowych elementów wykończeniowych

Kolor żółty, Opakowania 300 ml – plastikowy kartusz, 80 ml – tubka (blister)

Okres trwałości 12 miesięcy. Zamknięte opakowanie przechowywać w temperaturze od +5°C do +25°C. Odporny w transporcie do –15°C.

DANE TECHNICZNE

Baza kauczuk neoprenowy, konsystencja półgęsta, ciężar właściwy 1,17 g/ml, wydajność 300-1000 g/m², 25-40 g/mb; czas otwarty 5 minut (przy 23°C i 55% wilgotności względnej); ostateczne utwardzenie 72 godziny; Sucha pozostałość 58%; Absorpcja wody nie występuje; Odporność termiczna po utwardzeniu od –20°C do +70°C

Maksymalna wytrzymałość przy zerwaniu przy połączeniu drewno-drewno 5 kg/cm² (6 h i 20°C), 20 kg/cm² (76 h i 20°C)  

PODŁOŻA

Typowe podłoża:drewno i materiały drewnopochodne (płyta wiórowa, HDF, MDF, płyta pilśniowa itp.), PCW i tworzywa podobnego typu, kamień, beton, tynk, ceramika budowlana, gips, płyta gipsowo-kartonowa, płytki ceramiczne, kamienne, stal, aluminium i inne metale, szkło

Przygotowanie podłoża: Klejone elementy oczyścić z zabrudzeń i pozostałości po poprzednich klejach bądź kitach, odtłuścić i osuszyć. W razie wątpliwości przeprowadzić test przyczepności.

Stan podłoża:Powierzchnia czysta, nośna, sucha, stabilna, odtłuszczona, wolna od kurzu, rdzy i innych tym podobnych zanieczyszczeń

SPOSÓB UŻYCIA

Narzędzia: Pistolety ręczne lub pneumatyczne

Temperatura otoczenia: od +5°C do +30°C (dotyczy okresu od momentu aplikacji kleju do jego całkowitego utwardzenia)

Zalecenia: Zdjąć nakrętkę, uciąć wierzchołek kartusza powyżej gwintu, potem nakręcić końcówkę i uciąć na szerokości odpowiadającą wielkości spoiny. Klej nakładać jednostronnie paskami lub punktowo w odstępach 5-15 cm (w zależności od ciężaru i wielkości przyklejanych elementów). Klejone elementy złączyć i natychmiast rozłączyć. Odczekać 5 minut, aż nastąpi wstępne odparowanie rozpuszczalnika. Następnie złączyć ponownie klejone elementy, nasuwając z góry na dół dociskając. Przy pionowym przyklejaniu nasunąć z góry na dół.

Czyszczenie: Do czyszczenia rąk, narzędzi czy powierzchni zaleca się użyć specjalne ściereczki czyszczące Den Braven Bravo. Ewentualnie do mycia narzędzi po zakończeniu pracy można stosować terpentynę, benzynę ekstrakcyjną lub środek Den Braven MEK Cleaner. Do mycia rąk można także użyć środek Den Braven Handfris.

Ograniczenia: Nie stosować do miejsc stale zanurzonych w wodzie, PE, PP, teflonu i podłoży bitumicznych. Nie stosować do podłoży wrażliwych na działanie zawartych w kleju rozpuszczalników (np. styropian, PU i podłoża podobnego typu). W zamian stosować kleje dyspersyjne Den Braven Montagefix – W lub Den Braven Montagefix – MX. W wypadku kontaktu z nietypowymi lub nieznanymi materiałami syntetycznymi, przeprowadzić próbę klejenia pod kątem niewrażliwości materiału na działanie rozpuszczalnika.

Odpowiedzialność: Podane informacje są wynikiem badań i doświadczeń Den Braven Sealants, co jest podstawą ich rzetelności i wiarygodności. Producent nie mógł przewidzieć jednak wszystkich możliwości zastosowania swoich produktów, a ponieważ sposób użycia produktów jest całkowicie poza jego kontrolą, użytkownik bierze na siebie odpowiedzialność za właściwy wybór i zastosowanie produktu. Producent nie bierze na siebie odpowiedzialności za występujące uszkodzenia lub zły stan podłoża, które mogą być wynikiem czynników atmosferycznych, przygotowania wstępnego lub wad konstrukcyjnych. 

Wybrane dla Ciebie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl