ZAMÓW suma: 0,00 zł

Kit szklarski - PROFSTOP 1 kg

Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 24,34 zł 24.34
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Den Braven
Kod produktu: 8711595121408

Opis

KIT SZKLARSKI - STOPVERF

Naturalny, malowalny kit szklarski na bazie oleju lnianego, żywic syntetycznych i wypełniaczy

Właściwości - bardzo dobrze przyczepny do czystych i suchych podłoży (drewno, szkło, metal, beton).

- daje się łatwo formować, naciągać, układać i wygładzać

- malowalny (przy prawidłowym utrzymaniu nie pęka i nie kruszeje)

Zastosowania - szklenie i uszczelnianie pojedynczych szyb o powierzchni do 0,6 m² w ramach drewnianych, stalowych lub betonowych (po uprzednim mechanicznym zabezpieczeniu szyby w ramie za pomocą haków bądź gwoździ szklarskich)

- uzupełnianie ubytków spękanego i brakującego kitu w starych i zabytkowych oknach

Kolor : jasnobeżowy

Opakowania: 0,5 kg, 1 kg, 10 kg – plastikowe pojemniki

Okres trwałości 12 miesięcy. Zamknięte opakowanie przechowywać w temperaturze od +5°C do +25°C. Odporny w transporcie do –15°C.

DANE TECHNICZNE

Baza olej lniany; Charakter kit utwardza się stopniowo (z biegiem czasu traci plastyczność); Konsystencja plastyczna, gęsta pasta; Ciężar właściwy 2,1 g/ml ; Kożuszenie < 48 h (przy 23°C i 55% wilgotności względnej)

Czas wstępnego utwardzenia ≈ 2 miesiące (w zależności od warunków atmosferycznych), wewnątrz pomieszczenia kit będzie się utwardzał dłużej. Ostateczne utwardzenie > 1 rok (przy 23°C i 55% wilgotności względnej); Kurczliwość brak; ; Ubytki wypełniać tym samym produktem.

ROZMIARY SPOIN

Przekrój minimalny 10 x 10 mm ; Przekrój maksymalny 25 x 25 mm

PODŁOŻA

Rodzaje powierzchni: drewno, szkło, stal, metale, beton

Przygotowanie powierzchni: Usunąć z podłoża tłuszcze, zabrudzenia i pozostałości po starych, łuszczących się powłokach malarskich. Podłoża drewniane zabezpieczyć przed korozją za pomocą przynajmniej dwóch warstw

farby do impregnacji drewna.

Stan podłoża: Powierzchnia powinna być czysta, wolna od rdzy, stabilna, zwarta i sucha (nakładać zawsze na całkowicie wyschnięte powłoki malarskie i lakiernicze).

SPOSÓB UŻYCIA

Narzędzia: nóż szklarski

Temperatura otoczenia: od +5°C do +30°C (w niższych temperaturach produkt lekko podgrzać)

Zalecenia: Kit dobrze ugnieść w dłoniach. Nie dodawać rozpuszczalników, oleju lnianego, kredy itp. Nakładać za pomocą noża szklarskiego. Po nałożeniu wygładzić palcem. W celu ochrony przed kruszeniem kit pomalować między 1-8 tygodniem od nałożenia (po całkowitym utworzeniu się naskórka).

Czyszczenie: Narzędzia myć terpentyną lub przy użyciu środka Den Braven MEK Cleaner. Ręce myć przy pomocy środka Den Braven Handfris lub wody z mydłem.

Ograniczenia: Nie stosować do oszkleń > 0,6 m². Nie stosować do szklenia szyb zespolonych (niebezpieczeństwo reakcji z uszczelnieniem wtórnym szyby zespolonej), poliakrylu, poliwęglanu i tym podobnych tworzyw (niebezpieczeństwo powstanie zbytnich naprężeń), szyb „bezpiecznych” laminowanych folią PVB. Nakładanie niektórych farb alkidowych na powierzchnię kitu może spowodować zmarszczki w powłoce malarskiej. W wypadku niektórych farb emulsyjnych mogą pojawić się pęknięcia w powłoce farby. W razie wątpliwości przeprowadzić test przyczepności farby w mało widocznym miejscu. Nie rozcieńczać przy pomocy benzyny lakierniczej lub podobnych rozpuszczalników.

Bezpieczeństwo ogólne Patrz: Karta charakterystyki preparatu chemicznego 1.02

UWAGA: Chronić przed dziećmi.

ATEST Państwowy Zakład Higieny

Odpowiedzialność: Podane informacje są wynikiem badań i doświadczeń Den Braven Sealants, co jest podstawą ich rzetelności i wiarygodności. Producent nie mógł przewidzieć jednak wszystkich możliwości zastosowania swoich produktów, a ponieważ sposób użycia produktów jest całkowicie poza jego kontrolą, użytkownik bierze na siebie odpowiedzialność za właściwy wybór i zastosowanie produktu. Producent nie bierze na siebie odpowiedzialności za występujące uszkodzenia lub zły stan podłoża, które mogą być wynikiem czynników atmosferycznych, przygotowania wstępnego lub wad konstrukcyjnych

Wybrane dla Ciebie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl