ZAMÓW suma: 0,00 zł

EPOXY Minute - błyskawiczny epoksydowy klej do me talu 2 x 12 ml

Dostępność: ostatnie sztuki
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 23,85 zł 23.85
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Den Braven
Kod produktu: 8711595090872

Opis

EPOFIX – MINUTE – BEZBARWNY KLEJ EPOKSYDOWY do klejenia metalu

Dwuskładnikowy, szybkoschnący, bezbarwny 1 minutowy klej na bazie żywicy epoksydowej, do niewidocznego łączenia wszystkich przedmiotów o małych powierzchniach styku i wypełniania ubytków w materiałach

Właściwości:

 - niewidoczne łączenie (bezbarwna spoina), szybki montaż, proste dozowanie i mieszanie (strzykawka)

- nie brudzi palców

- tworzy niezwykle mocne, twarde, ale zarazem sprężyste i elastyczne wiązanie bez skurczu (idealny do łączenia

materiałów o różnym stopniu rozszerzalności, np. kombinacje materiałowe złoto-bursztyn, szkło-metal, tworzywo sztuczne-drewno)

- do zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych

- po utwardzeniu można spoinę obrabiać: wiercić, szlifować, malować

Zastosowania:

- do naprawy wszystkich najpopularniejszych materiałów stosowanych w technice, rzemiośle, motoryzacji, gospodarstwie domowym, zwłaszcza tam, gdzie ważne jest, by spoina była mało widoczna, np. prace jubilerskie, zegarmistrzowskie, ponadto do uzupełniania ubytków w materiale rodzimym, uszkodzonym wskutek zerwania, tarcia, korozji

- szybkie naprawy mebli, ceramiki sanitarnej, armatury, tablic, osłon, uchwytów, haczyków

- w meblarstwie klejenie profili i płyt do tworzyw sztucznych

Opakowanie 2 x 12 ml – strzykawka (blister)

Okres trwałości 24 miesiące od daty produkcji. Przechowywać w szczelnie zamkniętych opakowaniach, w suchych i przewiewnych pomieszczeniach w temperaturze od +5°C do +25°C.

DANE TECHNICZNE

Baza żywica epoksydowa, konsystencja wysoce lepka półgęsta ciecz, Ciężar właściwy składnik A (żywica epoksydowa bezbarwna) – 1,17 g/cm³, składnik B (utwardzacz) – 1,14 g/cm³, Lepkość składnik A (żywica epoksydowa bezbarwna) – 7000-9000 mPas , składnik B (utwardzacz) – 10000-16000 mPas

Czas wstępnego utwardzenia* 8 minut ± 3 minuty, Czas całkowitego utwardzenia* od kilkudziesięciu minut do kilku godzin , skurcz 0,1%, chłonność wody 0,1%, naprężenia ścinające 9 MPa, maksymalna wytrzymałość przy zerwaniu > 100 kg/cm² (10,0 MPa), odporność termiczna po utwardzeniu -50°C do +70°C, grubość spoiny 0,05-0,1 mm

Możliwość malowania: tak, możliwość naprawy tym samym materiałem

(*) – Parametr silnie zależny od temperatury. Wraz ze wzrostem temperatury otoczenia, czas żywotności (czyli przydatność kleju do użycia po zmieszaniu składników) oraz czas utwardzania ulegają skróceniu.

PODŁOŻA

Typowe podłoża: szkło, ceramika, porcelana, fajans, kamień, ceramika budowlana, beton, stal, metale i ich stopy, żeliwo, drewno i materiały drewnopochodne (korek, sklejka), ebonit, guma, skóra, tkaniny

Przygotowanie podłoża: Klejone powierzchnie osuszyć i odtłuścić, najlepiej acetonem. Dla optymalnej przyczepności zszorstkować papierem ściernym.

Stan podłoża: Powierzchnia czysta, zwarta, niepyląca, odtłuszczona i sucha, wolna od resztek poprzednich klejów, pozostałości farb, kitów, uszczelniaczy

SPOSÓB UŻYCIA

Temperatura pracy od +5°C do +25°C (im wyższa temperatura, tym krótszy czas żywotności po zmieszaniu i czas utwardzania)

Zalecenia: Odciąć końcówki dysz w strzykawce. Trzymając strzykawkę w pozycji pionowej wycisnąć resztkę powietrza. Wycisnąć oba komponenty w równej proporcji (proporcja mieszania 1:1). Najlepiej jednorazowo nie więcej niż 2 x 2 ml kleju. Za pomocą dołączonej do kleju szpatułki mieszać przez ok. 60 sekund, aż do uzyskania jednorodnej masy bez smug. Zużyć w ciągu 3 minut. Nakładać cienką warstwą dwustronnie, złączyć i unieruchomić na kilkanaście minut. Utwardzenie kleju można przyspieszyć poprzez podgrzanie suszarką. Spoina uzyskuje pełne utwardzenie po kilkudziesięciu minutach, a w temperaturze poniżej +20°C po kilku godzinach. Po wyciśnięciu kleju, oczyścić dysze z resztek kleju, oderwać zatyczkę znajdującą się między tłokami i zatkać dysze w strzykawce.

Czyszczenie: Świeże zabrudzenia po kleju usuwać przy pomocy spirytusu. Alternatywnie do czyszczenia rąk, narzędzi czy powierzchni stosować specjalne ściereczki czyszczące Den Braven Bravo lub środek Den Braven Handfris.

Ograniczenia: Nie stosować do PE, PP, poliolefin, teflonu, gumy silikonowej i im podobnych. W wypadku nietypowych tworzyw sztucznych lub nieznanego pochodzenia przeprowadzić test na przyczepność w mało widocznym miejscu. Nie stosować do naprawy przedmiotów przeznaczonych do przechowywania napoi oraz żywności. Unikać stosowania w miejscach narażonych na ciągłe zanurzenie w wodzie.

Odpowiedzialność: Podane informacje są wynikiem badań i doświadczeń Den Braven Sealants, co jest podstawą ich rzetelności i wiarygodności. Producent nie mógł przewidzieć jednak wszystkich możliwości zastosowania swoich produktów, a ponieważ sposób użycia produktów jest całkowicie poza jego kontrolą, użytkownik bierze na siebie odpowiedzialność za właściwy wybór i zastosowanie produktu. Producent nie bierze na siebie odpowiedzialności za występujące uszkodzenia lub zły stan podłoża, które mogą być wynikiem czynników atmosferycznych, przygotowania wstępnego lub wad konstrukcyjnych. 

Wybrane dla Ciebie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl